Nie od dziś wiadomo, że zdrowie i kondycja Naszych stóp zależy w dużej mierze od Nas samych. Odpowiednia dbałość o stopy, przestrzeganie zasad higieny, noszenie wygodnych butów itp. to tylko niektóre z zaleceń, które mogą uchronić Nas przed nieprzyjemnymi dolegliwościami, zagrażającymi Naszym stopom.

Najbardziej popularną i najczęściej diagnozowaną chorobą stóp jest grzybica. Jest to schorzenie bardzo nieprzyjemne, dokuczliwe i trudne do wyleczenia. Objawia się ona czerwonymi plamami na powierzchni skóry stopy i/lub między palcami oraz nadmiernym swędzeniem. Nierzadko zdarza się także, że na zmianie chorobowej pojawiają się pęcherze wypełnione treścią surowiczą. Niestety, choroba ta, w wielu przypadkach, rozprzestrzenia się także na płytkę paznokcia.

 

Grzybica Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
 • 39,00 zł W magazynie

  Kompleksowa pielęgnacja i ochrona przeciwgrzybiczna słabych i zniszczonych paznokci i skórek

  39,00 zł
  W magazynie
 • 39,99 zł W magazynie

  Lotion antyperspiracyjny do stóp polecany jest szczególnie osobom ze skłonnościami do pocenia się stóp. Kompozycja specjalnie dobranych składników takich jak: aloes, olejek z awokado i gliceryna odpowiednio pielęgnują i nawilżają skórę, a chlorowodzian glinu zapobiega nadmiernej potliwości.....

  39,99 zł
  W magazynie
 • 24,99 zł W magazynie

  Krem zapobiegający pieczeniu i poceniu się stóp, a także powstawaniu ran i pęcherzy. Poprawia ukrwienie skóry, zapobiega rogowaceniu naskórka i grzybicy, dezynfekuje. Szczególnie zalecany sportowcom. Wspiera proces leczenia ran i pęcherzy. Zimą zalecany dla narciarzy - Krem do stóp GEHWOL zapobiega odmrożeniom stóp.

  24,99 zł
  W magazynie
 • 48,20 zł W magazynie
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Kto jest najbardziej narażony na zachorowanie na grzybicę stóp?

Grzybicą stóp może zarazić się każdy. Wystarczy kontakt gołej stopy z drobnoustrojem odpowiedzialnym za pojawienie się grzybicy. Szczególnie podatne są osoby korzystające z basenów, saun, siłowni, noszące niewygodne obuwie i skarpety wykonane ze sztucznych tworzyw, mające kontakt z sierścią chorego zwierzęcia. W grupie ryzyka zachorowania na grzybicę są także osoby przewlekle chore (np. diabetycy, czy osoby przyjmujące leki immunosupresyjne (chorzy po przeszczepie narządów) i cytostatyczne(leki przeciwnowotworowe), osoby po przebytej antybiotykoterapii.

Grzybica – choroba, której lepiej zapobiegać niż leczyć

Grzybica stóp i paznokci często wymaga długiego leczenia pod nadzorem lekarza . Warto wiedzieć, iż pomyślne przebycie kuracji leczniczej nie gwarantuje jednak całkowitego pozbycia się problemu, gdyż grzybica ma tendencje do nawracania. Na szczęście rozwojowi bakterii na powierzchni stóp i płytce paznokcia można łatwo zapobiec. W jaki sposób?

Nieodzowną rolę odgrywa codzienna higiena i pielęgnacja stóp i płytki paznokcia.

Na rynku wyrobów kosmetycznych możemy znaleźć wiele produktów renomowanych marek (np.Scholl, Gehwol) , przeznaczonych do pielęgnacji stóp, po które warto sięgnąć, aby zminimalizować ryzyko rozwoju tej choroby. Szczególnie na uwagę zasługują preparaty:

1) zapobiegające powstawaniu grzybicy, czyli wszelkiego rodzaju kremy, talki, zasypki, pianki, sole do kąpieli, wykazujące działanie przeciwgrzybiczne.;

2) zapewniające odpowiednią higienę stopom każdego dnia, przede wszystkim lotiony i dezodoranty do stóp, dedykowane osobom ze skłonnościami do nadmiernego pocenia się stóp, najczęstszej przyczyny grzybicy;

3) wspomagające walkę z infekcją o podłożu grzybicznym, takie jak np. sztyfty regenerujące zainfekowaną płytkę paznokcia, zasypki i talki zwalczające nieprzyjemne dolegliwości związane z grzybicą.

Proszę czekać
Trwa przetwarzanie zamówienia