Każdego dnia Nasze stopy narażane są na różnego rodzaju niedogodności i dyskomfort. Do najbardziej znanych i uprzykrzających życie zaliczyć można nadmierną potliwość stóp. Jest to problem dość powszechny, zwłaszcza latem, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Co go wywołuje i jak z nim walczyć?

Odświeżające Jest 42 produktów.

na stronę
Pokazuje 22 - 42 z 42 elementów
Pokazuje 22 - 42 z 42 elementów

Pot - wrogiem Naszych stóp

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pocenie się stóp, wiąże się nie tylko z dyskomfortem z powodu nieprzyjemnego zapachu. Jest to uciążliwy problem natury zdrowotnej, którego nie należy lekceważyć. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: pot stanowi podłoże do rozwoju grzybicy stóp, trudnej do wyleczenia choroby, wywołanej przez grzyby i bakterie. Ponadto, brzydki zapach rozkładającego się potu może również powodować wstyd i zakłopotanie, oraz prowadzić do niskiej samooceny i odizolowania w otoczeniu.

Jakie czynniki sprzyjają pojawianiu się potu, czyli czego powinniśmy się wystrzegać?

Przyczyn nadmiernego pocenia się stóp jest wiele. Do najważniejszych niewątpliwie należy noszenie nieprzewiewnego obuwia i/lub skarpet wykonanych ze sztucznych materiałów. Duży wpływ na pojawienie się potu u danej osoby ma także nieodpowiednia dieta, skłonności genetyczne czy choroby autoimmunologiczne.

Aby raz na zawsze pozbyć się problemu z nadmiernym poceniem stóp należy najpierw wyeliminować przyczynę jego powstawania. Lekarze i znawcy tematu radzą, by nosić wygodne (najlepiej skórzane) obuwie, a skarpety ze sztucznych tworzyw zastąpić bawełnianymi, w których skóra stopy może przez cały czas swobodnie oddychać. Dobrym pomysłem jest także wyeliminowanie z codziennego jadłospisu niektórych produktów, zawierających dużą ilość białka zwierzęcego, a także napojów kofeinowych. W okresie letnim wskazane jest wypijanie 2 litrów wody dziennie.

W wielu przypadkach można również wspomóc się odpowiednio dobranym kosmetykiem. Z pomocą na tego typu dolegliwości przychodzą ogólnodostępne preparaty, które są tanie, wygodne i szybkie w użyciu.

W ofercie aptek, drogerii i sklepów z artykułami kosmetycznymi znaleźć można:

1)      Produkty odświeżające stopy - zawierają w swoim składzie olejki zapachowe (np. miętowy) oraz składniki przeciwpotne;

2)      Sole do kąpieli stóp o bardzo przyjemnym aromacie, relaksują stopy podczas mycia i sprawiają że ładnie pachną;

3)      Dezodoranty odświeżające do stóp – odświeżają, wykazują działanie dezynfekujące, zwalczają grzyby i bakterie;

4)      Antyperspiranty do stóp, dostępne w formie sprayu, talku czy zasypki, zapobiegają powstawaniu potu;

5)      Produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji stóp.

Proszę czekać
Trwa przetwarzanie zamówienia