Ciepłe dni, szczególnie w okresie letnim, dla wielu z Nas, są świetną okazją do pochwalenia się pięknymi stopami. Gładka skóra na stopach, zwłaszcza na piętach, oraz zadbane paznokcie zachęcają do założenia odkrytego obuwia i cieszenia się, bez kompleksów, ze słonecznej aury. Aby jednak osiągnąć efekt doskonale prezentujących się stóp trzeba odpowiednio wcześniej, a najlepiej przez cały rok, troszczyć się o ich zdrowy wygląd i dobrą kondycję.

Akcesoria Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Kilka słów o pielęgnacji skóry stóp i paznokci

Skóra na stopach ma bardzo specyficzną budowę. Jej cechą charakterystyczną jest skłonność do przesuszania, które w konsekwencji, może prowadzić do nadmiernego rogowacenia się naskórka (przeważnie na piętach i obrzeżach stopy). Warto zaznaczyć, iż zrogowaciała skóra jest nie tylko defektem kosmetycznym, ale również czynnikiem powodującym uciążliwe bolączki jak np. pękające pięty, dlatego tak istotne jest jej regularne usuwanie. Na szczęście czynność ta nie jest skomplikowana i można ją samemu wykonywać w domu, pod warunkiem, że posiada się odpowiednie przyrządy. Od czego zacząć?

Przystępując do usuwania twardego naskórka należy najpierw namoczyć stopy w celu zmiękczenia skóry, a następnie za pomocą przyrządu do ścierania, delikatnie, z zachowaniem szczególnej ostrożności, usunąć nieestetyczne zrogowacenie. Branża kosmetyczna dysponuje szerokim asortymentem akcesoriów służących do usuwania zbędnego naskórka, dlatego każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Są to przede wszystkim:

  • Tarki do stóp o różnych stopniach gradacji, z wygodną rączką ułatwiającą usuwanie naskórka, często dostępne w wersji dwustronnej, umożliwiającej ścieranie oraz wygładzanie;
  • Tradycyjne pumeksy do stóp;
  • Pilniki do stóp: ręczne bądź elektryczne (z napędem akumulatorowym lub bateryjnym) z wymiennymi wkładami o różnym stopniu ziarnistości. Produkt jest bezpieczny w użyciu i może służyć właścicielowi przez długie lata.

Troszcząc się o stopy nie można zapomnieć o pielęgnacji paznokci. Najważniejszym aspektem jest ich odpowiednie skrócenie (paznokcie cały czas rosną) i nadanie kształtu. Wydawać by się mogło, że nic prostszego, jednakże u niektórych osób płytka paznokcia jest krucha i/lub na wskutek złego obcinania, ma tendencję do wrastania tzw. wrastający paznokieć i trzeba z nią obchodzić się w sposób bardzo delikatny. W takich przypadkach nieocenioną rolę odgrywa właściwy dobór narzędzi. W sklepach z akcesoriami do pielęgnacji paznokci znajdziemy szeroką gamę produktów, jak np.:

  • Tradycyjne, ostre nożyczki do obcinania paznokci;
  • Obcinacze do paznokci, poręczne, łatwe w obsłudze (niektóre modele posiadają zbiorniczek, do którego wpadają obcięte paznokcie) i w utrzymaniu czystości;
  • Specjalne cążki do skracania „wrastającego” paznokcia;
  • Innowacyjne systemy do pielęgnacji paznokci, posiadające kilka funkcji takich jak: piłowanie, wygładzanie i polerowanie płytki paznokciowej.
Proszę czekać
Trwa przetwarzanie zamówienia