Każdego dnia jesteśmy narażani na różnego rodzaju uszkodzenia i niedomaganie ciała, które może powstać na wskutek nieszczęśliwego wypadku (np. złamanie kończyn, naderwanie mięśni czy stawów, uszkodzenie kręgosłupa, paraliż itp.) lub choroby (szczególnie zwyrodnieniowe np. koślawy paluch, haluksy itp.). Takie sytuacje zazwyczaj wymagają interwencji medycznej, a lekarz może zalecić unieruchomienie lub stabilizację ”chorej” części ciała, na czas trwania kuracji.

Ortezy Jest 12 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Najbardziej popularną formą unieruchomienia i stabilizacji jest orteza, czyli specjalnego przeznaczenia wyrób medyczny, który dzięki swojej funkcjonalności bywa produktem zbawiennym w wyżej wymienionych okolicznościach. W zależności od przeznaczenia, ortezy można sklasyfikować następująco:

  1. Ortezy stabilizacyjne – jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie stabilizować w pożądanym stopniu bądź unieruchamiać całkowicie dotkniętą urazem, część ciała np. stopę, kolano, bark. Wykonywane są z trwałego, sztywnego materiału (tkaniny) z użyciem dodatkowych elementów wspomagających jak np. pelot, szyna czy pasek. Wyrób dostępny jest w kilku rozmiarach, dzięki czemu, każdy użytkownik, bezproblemowo, dopasuje ortezę stabilizacyjną, wedle swoich potrzeb, do swojego ciała. Cena ortezy stabilizacyjnej waha się w granicach kilkuset złotych (warto wiedzieć, iż w niektórych przypadkach można ubiegać się o całkowitą lub częściową refundację ortezy stabilizacyjnej przez Narodowy Fundusz Zdrowia).
  2. Ortezy ochraniające – wykorzystywane głównie w celu ochrony uszkodzonej skóry, szczególnie skóry stóp, która codziennie narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne (np. rany między palcami, obtarcia, nagniotki, odciski, problem z wrastającymi paznokciami itp.) oraz do korygowania wad stóp takich jak: koślawy paluch, haluksy, ostroga piętowa. Ortezy ochraniające wykonane są z specjalnego żelu polimerowego, przeźroczystego i miękkiego materiału, który jest wygodny ( nie przemieszcza się w obuwiu podczas chodzenia, nie gniecie)i bezpieczny w użyciu (nie wywołuje reakcji alergicznych skóry). Ich ogromną zaletą jest zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie bólu, który towarzyszy powyższym przypadłościom. Niektóre z modeli posiadają powłokę antypoślizgową, dzięki której komfort noszenia butów np. na wysokim obcasie lub szpilek jest bardzo wysoki.

Na rynku wyrobów medycznych ortezy ochraniające występują przede wszystkim w formie:

  • poduszeczek przeciwuciskowych przeznaczonych, odpowiednio, do korekcji konkretnej wady bądź ochrony danej części stopy np. pięty, śródstopia;
  • obrączek, nakładek i rozdzielaczy do palców stóp, przydatnych szczególnie w walce z haluksami oraz obtarciami i odciskami spowodowanymi poprzez noszenie niewygodnego obuwia.
Proszę czekać
Trwa przetwarzanie zamówienia