Piękne i zadbane paznokcie stanowią ozdobę Naszych dłoni i stóp. W większości przypadków wystarczy starannie wyciąć skórki, ładnie nadać kształt, u kobiet dodatkowo nałożyć na płytkę paznokcia kolor, aby uzyskać zniewalający efekt i przyciągnąć uwagę innych. Niestety czasem, u niektórych osób, te zabiegi są niewystarczające i trzeba się trochę bardziej postarać, by poprawić wygląd i kondycję płytki paznokcia.

Pielęgnacja paznokci Jest 10 produktów.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Na początku kilka faktów o paznokciach

Płytka paznokcia pełni bardzo ważną funkcję ochronną unerwionych opuszków palców. Zbudowana jest z keratyny, czyli białka włókiennego, które jest odpowiedzialne za jej twardość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zdrowo wyglądający paznokieć jest koloru lekko różowego i nie posiada przebarwień. Średnio co miesiąc wydłuża się on o ok. 3,5 milimetra, a całkowity odrost paznokcia szacunkowo określa się na okres 3-5 miesięcy. Ciekawostką jest również fakt, iż paznokcie u mężczyzn rosną szybciej niż u kobiet (wyjątek stanowią paznokcie kobiet w ciąży).

Warto także wiedzieć, iż nieprawidłowy wygląd płytki paznokcia (zwłaszcza kolor) może sygnalizować różnego rodzaju schorzenia np. anemię, choroby serca, tarczycy itp., których nie wolno zbagatelizować.

Jakie niebezpieczeństwa mogą zagrażać Naszym paznokciom?

Płytka paznokcia może „zachorować” lub ulec zniszczeniu. Dlaczego się tak dzieje?

Niedobór takich pierwiastków jak wapń, żelazo, cynk i magnez, a także witamin (głównie witaminy A i E), niewłaściwie wykonany manicure czy też obgryzanie może być przyczyną łamliwości i rozdwajania paznokci oraz ich niezdrowego wyglądu.

Paznokieć jest również podatny na powstawanie infekcji grzybicznych i bakteryjnych, które często są wynikiem nieodpowiedniej higieny, niedoleczonej grzybicy stóp, niezbyt częstego obcinania paznokci, pod którymi lubi gromadzić się brud itp. Ich nieprawidłowe skracanie także może dostarczyć bolączki w postaci wrastających paznokci.

Aby nie dopuszczać do przedstawionych wyżej sytuacji należy przede wszystkim systematycznie wykonywać pielęgnację płytki paznokcia, obejmującej między innymi: skrócenie, nadanie kształtu oraz jej odżywienie.

Przystępując do pielęgnacji paznokci w domu wskazane jest zaopatrzenie się w kilka produktów, które znacznie usprawnią czynności pielęgnacyjne oraz poprawią ich wygląd i kondycję.

Branża kosmetyczna dysponuje szerokim wyborem akcesoriów i wyrobów do pielęgnacji paznokci tj.:

  • tradycyjnych pilników o różnych stopniach gradacji, nożyczek i obcęgów przeznaczonych do skracania płytki paznokcia;
  • elektronicznych systemów do kompleksowej pielęgnacji paznokci, które, dzięki wykorzystaniu specjalnych nasadek, piłują, polerują i wygładzają płytkę paznokcia;
  • odżywek (także w sztyftach) bogatych w witaminy (głównie A i E), które intensywnie pielęgnują i odżywiają płytkę paznokcia, zapobiegają powstawaniu grzybicy oraz nadają jej twardości;
  • kremy, oliwki i płyny do zmiękczania skórek wokół paznokci;
  • preparaty do rekonstrukcji zniszczonej lub/i złamanej płytki paznokcia;
  • lakiery w różnych odcieniach i zmywacze do paznokci.
Proszę czekać
Trwa przetwarzanie zamówienia