Stopy człowieka charakteryzują się bardzo nietypową budową. Skóra na ich podeszwie jest znacznie grubsza niż w innych partiach ciała. Ponadto, zamiast gruczołów łojowych, stopy ludzkie posiadają dużą ilość gruczołów potowych – głównych „sprawców” nadmiernej potliwości stóp. To wszystko razem sprawia, iż każdego dnia są one narażane na różnego rodzaju uszkodzenia i dolegliwości skórne. Najczęściej występującymi zmianami skórnymi są „nieszczęsne” odciski i kurzajki.

Odciski i kurzajki Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
 • 26,99 zł W magazynie

  Fluid zmiękczający odciski pomaga w walce z wrastającymi paznokciami, bolącymi modzelami oraz grzybicą płytki paznokciowej. Zawarte w nim składniki: tymianek, goździki i rumianek, doskonale radzą sobie z dezynfekcją grzybów i bakterii, które najczęściej atakują stopę i paznokcie. Fluid wykazuje właściwości zmiękczające, dzięki którym skóra staje się...

  26,99 zł
  W magazynie
 • 109,99 zł W magazynie

  Żel do zmiękczania zrogowaciałego naskórka Alkaiczny żel do zmiękczania odcisków, nagniotków oraz zrogowaciałej skóry. Bardzo precyzyjny w dozowaniu. Na zrogowaciałą skórę, odcisk lub nagniotek nałożyć cienką warstwę żelu, odczekać 2-5 minut. Nadmiar pozostałego żelu usunąć ręcznikiem jednorazowym, a następnie przystąpić do pracy z frezarką.

  109,99 zł
  W magazynie
 • 28,99 zł W magazynie

  Elastyczna obrączka do palców stopy z żelu polimerowego.Chroni przed uciskiem.Przynosi ulgę palcom z nagniotkami,odciskami.3 szt. w opak.

  28,99 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Odciski i kurzajki – najczęstsze bolączki Naszych stóp

Często można spotkać się z błędnym stwierdzeniem, iż odciski to inna nazwa kurzajek. Tak jednak nie jest. Na czym więc polega różnica pomiędzy nimi?

Odciski na stopach to przeważnie żółte zmiany skórne w postaci czopów, umiejscowione na śródstopiu, w przestrzeniach między palcami lub na piętach. Powstają na wskutek zbyt mocnego tarcia lub ucisku. Pojawienie się odcisku wywołuje ból i dyskomfort.

Brodawki wirusowe (tzw. kurzajki) wywoływane są natomiast przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Przybierają one postać grudkową. Mogą (ale nie muszą) powodować ból i trudności z chodzeniem. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt naskórka z wirusem. Najbardziej narażone na złapanie tegoż wirusa są osoby korzystające z saun, basenów, pokoi hotelowych i innych miejsc, w których o rozwój HPV nie trudno.

Zarówno odciski jak i kurzajki potrafią być bardzo uciążliwe. Zdarza się, że ich leczenie musi odbywać się pod nadzorem specjalisty (podologa), który wymrozi (krioterapia) lub usunie chirurgicznie zmianę chorobową (dotyczy głównie trudnych do usunięcia kurzajek). Na szczęście, nie zawsze jest to konieczne, i większość odcisków i kurzajek można zaleczyć samemu w zaciszu domowym.

W aptekach lub/i drogeriach kosmetycznych bez problemu odnajdziemy specyfiki, które pomogą Nam skutecznie pozbyć się odcisku lub brodawki.

Co to za produkty i jaki mają skład?

W leczeniu odcisków stosowane są przede wszystkim produkty (w postaci kremów, maści, fluidów, żeli itp.) o właściwościach zmiękczających. W ich składzie odnajdziemy takie składniki jak kwas salicylowy, cynk itp. Ponadto w ofercie sprzedażowej można znaleźć specjalne „plastry” w postaci np. obrączki na odcisk między palcami, wykonane z żelu polimerowego. Ich zadaniem jest jak najlepsza amortyzacja i ochrona „bolącej” zmiany przed kolejnym uciskiem i/lub obtarciem.

W leczeniu brodawek stosowane są produkty o dużym stężeniu kwasu mlekowego lub salicylowego, który „wypala” zmianę brodawkową na stopie.

Stosowanie wyżej wymienionych kosmetyków jest bezpieczne, skuteczne i pozwala na szybkie pozbycie się owych wykwitów ze stóp.

Proszę czekać
Trwa przetwarzanie zamówienia